22-06-2026

Naaktstrand Neeltje Jans vergroot en beter bereikbaar

De gemeente Veere heeft het naaktstrand van Neeltje Jans vergroot. Hierdoor is het strand voortaan beter bereikbaar: vanaf de zuidelijke parkeerplaats loop je nu direct het naaktstrand op. En het is nu ook langer, lang genoeg voor een heerlijke wandeling.

Wie niet te ver wil (of kan) lopen, kan nu meteen bij strandopgang 83 ‘Roompotsluis’ op het naaktstrand gaan liggen. Hier staan ook aanduidingsborden. Wie denkt last te gaan hebben van de kitesurfschool, kan wat verder in noordelijke richting lopen. Het strand is breed en rustig genoeg om niet in elkaars vaarwater te zitten.

Het naaktstrand eindigt bij strandovergang 84 ‘De Slufter’. Dit was eerder ook al het eind/begin van het blote gedeelte, afhankelijk vanuit welke richting je komt.

NFN gepolst

De gemeente vond de vergroting logisch, omdat dit strand toch al door voornamelijk naaktrecreanten werd gebruikt. Ook had de gemeente NFN Open & Bloot gepolst over het idee. Uiteraard kon NFN hier alleen maar mee instemmen.

NFN zou wel wachten met de bekendmaking van het nieuws tot de strandvergroting was vastgelegd in de gemeentelijke regelgeving (APV). Dat is onlangs  gebeurd.

Een kijkje nemen op dit naaktstrand? Kijk voor meer informatie, een routebeschrijving en ervaringen van andere bezoekers op BlootKompas!, de wereldwijde locatievinder van NFN.

Alles over naaktstrand Neeltje Jans op BlootKompas!